Slovenčina (Slovenská Republika)English (United Kingdom)
"...všetko o krboch a komínoch", informácie na jedinom mieste:

logo-fb logo-twitter_male


Slovak English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Čo je to vlastne Feng Shui?

FENG SHUI je starobylé čínske umenie, ktoré napovedá ako usporiadať predmety, aby sme dosiahli harmóniu, zdravie, šťastie, lásku i bohatstvo. Učí ako nájsť rovnováhu v našich vzťahoch k predmetom okolo nás. Ako ich umiestňovať, aby sa ľudia a prostredie harmonicky zjednotili a posilňovali pozitívne tendencie. Podľa starých Číňanov je rozmiestnenie predmetov v priestore veľmi dôležité. Poloha nášho domu, kancelárie a umiestnenie všetkých predmetov, ktorými sa obklopujeme vplýva na naše postoje a dokonca aj na našu dušu. Tieto sily ovplyvňujú naše chovanie a celkový pohľad na všetko pozitívne i negatívne, priateľské i nepriateľské, harmonické i škodlivé.

Ako súvisí Fung Shui a krb? Odpoveď Vám firma CAMIN prináša tu.

Čínske slová FENG SHUI v preklade znamenajú "vietor a voda". Slovne spojenie však symbolizuje "vietor vanúci na vrchol hory" a "vodu stúpajúcu na horský hrebeň", čo orientuje naše postoje a činnosť k úspešnému dosahovaniu cieľov.

Pôvod FENG SHUI nachádzame v starej čínskej astronómii, v taoistickej kozmológii, filozofii a v čínskom texte I-TING. Správne usporiadanie predmetov na šťastných miestach prispieva k nastoleniu harmonického stavu rovnováhy. Rovnováhy medzi tajomnými nebeskými silami a medzi ľuďmi a predmetmi na Zemi. Táto harmónia potom prináša ľudom, žijúcim podľa tohto umenia šťastie.

Nevieme presne kedy a kto FENG SHUI založil. Prevláda však názor, že vzniklo v dobe vynálezu kompasu, ktorý vraj bol vynájdený Žltým cisárom, kňazom a vládcom starovekej Číny. Žil asi 2700 rokov pred Kristom.

5-zivlov_podfarb_small

feedback

Chcem ONLINE návrh môjho KRBU zdarma podľa tohto zadania:

* údaje označené hviezdičkou sú povinné

*  Váš email
*  Priezvisko
*  Krst.meno
*  Mobil
*  Kúrenie
* Palivo?
* Je komín?
Ak áno, tak
*  nízkoenerge- tický RD?
*  Dom bude s rekuperáciou?
*  Pošlete rez?
*  Pošlete pôdorys domu?
  ďalšie info


Vaše údaje sú v bezpečí Vaše údaje sú v bezpečí. Odoslaním
osobných údajov súhlasíte s ich spracovaním