Slovenčina (Slovenská Republika)English (United Kingdom)
"...všetko o krboch a komínoch", informácie na jedinom mieste:

logo-fb logo-twitter_male


Slovak English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Feng Shui a bývanie

ilustracny_3

Mnohí z nás sa stále častejšie zamýšľajú nad tým, ako čo najlepšie zharmonizovať svoj život. Máme záujem o zlepšenie svojho bytu, zdravia alebo vzťahov so svojim okolím. Jedným z možných riešení poskytuje dávne učenie FENG SHUI. Je to tradičné čínske umenie harmonického usporiadania priestoru kdekoľvek na Zemi. Táto metóda je založená na niekoľko tisícročnom pozorovaní vzťahov v prírode a vo vesmíre vo vzťahu k človeku.
Cieľom tejto náuky o harmónii priestoru je aktivovať pozitívnu životnú energiu „chi" a potláčať negatívnu energiu „sha". Napríklad v Hong Kongu si takmer každý stavebník už tradične najíma konzultanta FENG SHUI. Centrá tohto umenia sú však dnes po celom svete. Vzdelávajú sa tu ako architekti, tak aj ľudia, ktorí majú záujem o harmonický život ušitý „na mieru“.

Pre ilustráciu uvádzame niektoré prvky a zariadenia v dome, ktoré doporučujeme vytvárať v štýle FENG SHUI:

  • Krby – najvhodnejšie umiestnenie je v obývačke v rohu a pri stene (viď tu).
  • Točité schodiská – podľa FENG SHUI je najlepšie ich pri stavbe domu nepoužívať, pretože v Číne symbolizujú zostupujúcu špirálu smrti; ak už musíme použiť takéto schodisko, najlepšie je ho umiestniť do rohu k stene.

ilustracny_2

  • Strešné okná – všetko, čo prináša svetlo a vzduch sa považuje vo FENG SHUI za dobré; pretože však strešné okná sú umiestnené na strope, nie sú vhodné nad posteľou, pretože tak sa môže spiaci cítiť byť na očiach a nechránený;
  • Stĺpy – podobne ako trámy, blokujú pozitívnu čchi, t.j. vytvárajú deprimujúce prostredie, ktoré vedie k nečestnosti, hašterivosti a bolestiam hlavy; existujú však našťastie spôsoby, ako to napraviť.
  • Vchod do domu – treba ho vždy prispôsobiť rovnováhe čchi v dome.
  • Spálňa – mala by byť v strede domu alebo o odľahlej južnej časti, v každom prípade však ďaleko od vstupných dverí a obývacej izby.
feedback

Chcem ONLINE návrh môjho KRBU zdarma podľa tohto zadania:

* údaje označené hviezdičkou sú povinné

*  Váš email
*  Priezvisko
*  Krst.meno
*  Mobil
*  Kúrenie
* Palivo?
* Je komín?
Ak áno, tak
*  nízkoenerge- tický RD?
*  Dom bude s rekuperáciou?
*  Pošlete rez?
*  Pošlete pôdorys domu?
  ďalšie info


Vaše údaje sú v bezpečí Vaše údaje sú v bezpečí. Odoslaním
osobných údajov súhlasíte s ich spracovaním